Tajemství dlouhotrvající vůně ručníků odhaleno

Některé věci používáme během dne vícekrát: oblíbený šálek kávy, telefon, rtěnku nebo peněženku. Jednou z nejpoužívanějších věcí jsou však bezpochyby ručníky. Používáme je k utírání rukou, obličeje a vlasů nebo se do nich zabalíme po sprše či koupeli. Vždy je příjemné, když je ručník čistý, měkký a voňavý. Rádi se zahalíme do svěží a dlouhotrvající vůně, jakmile vstoupíme do koupelny. Co můžeme udělat pro to, aby naše ručníky zůstaly svěží a voňavé i několik dní po vyprání? V následujících řádcích vám prozradíme kroky, které je třeba dodržet, abyste toho dosáhli.

 

Voňavé ručníky v koupelně

Správné praní 

Kdykoli si koupíte nové ručníky, před prvním použitím je vyperte. Odstraníte tak prach a také chemikálie, které do nich byly přidány při výrobě pro jejich zjemnění.

 

Před prvním praním namočte ručníky na 24 hodin do studené vody a přidejte trochu octa. Ocet pomůže ustálit barvy, aby se neuvolnily během praní.

 

Jelikož při utírání se z pokožky do vlákna ručníků usazují odumřelé kožní buňky, zbytky kosmetiky a bakterie, je důležité prát je při teplotě 60 °C a zvolit program pro bavlnu. Nepřeplňujte buben pračky, aby měly dostatek prostoru pro vyprání a důkladné mácháníí.

 

Doporučujeme prát ručníky odděleně od ostatního prádla a také prát bílé a barevné ručníky zvlášť. Tím zajistíte, že bílé ručníky po vyprání nezešednou.

 

Nezapomeňte na správné dávkování pracího prostředku. Dávejte přednost gelovému pracímu prostředku před práškovým a nepoužívejte nadměrné množství, protože se špatně vymývá a na vláknech se usazují zbytky.

 

Froté ručníky byste měli odstřeďovat při rychlosti 1 200 otáček za minutu a vyjmout je z pračky, jakmile program skončí.

 

V neposlední řadě je velmi důležitá čistá pračka, aby vaše ručníky a prádlo voněly svěže. Potřeba čištění pračky závisí především na teplotě, při jaké perete. Pokud perete převážně při teplotě 40 °C, musíte pračku čistit častěji. Vyšší teploty naopak odstraňují bakterie. Gumové těsnění dvířek byste měli po každém praní očistit od zbytků pracího prostředku. Nezapomeňte alespoň jednou měsíčně vyjmout a důkladně vyčistit dávkovač pracího prostředku a změkčovadla. Stejnou pozornost věnujte i čištění filtru. Buben pračky nejlépe vyčistíte profesionálním čisticím prostředkem, který zakoupíte v drogerii. Stačí jej nalít do pračky a zapnout ji na 60 °C nebo 90 °C. Čistič se během pracího cyklu dostane ke všem vnitřním částem a šroubům a odstraní usazeniny a vodní kámen. Doporučuje se čistit pračku tímto způsobem každé tři měsíce.

 

Aviváž? Raději ne!

Při praní ručníků nepoužívejte změkčovadla. Ty totiž obalí bavlněná vlákna a vytvoří na nich povlak, který snižuje absorbční vlastnosti ručníku. Pokud však chcete mít dlouhotrvající vůni ručníků, sáhněte po parfémech na praní Puella, které jsou vynikající a účinnou alternativou změkčovadel. Parfémy na praní Puella jsou vyrobeny s vysokým podílem vonných olejů a na rozdíl od běžných změkčovadel nezanášejí pračku, jsou vhodné pro všechny typy tkanin, neucpávají vlákna prádla a neporušují její funkčnost. Kromě toho dodávají oděvům intenzivní a dlouhotrvající vůni. Přečtěte si recenze našich ověřených zákazníků nebo si objednejte zkušební set parfémů a přesvědčte se sami!

 

Ručníky v bubnu pračky

Správné sušení

Pokud je to možné, sušte ručníky zavěšené venku, nejlépe v polostínu. Sušte je několik hodin, aby byla všechna vlákna dokonale suchá. Slunce a čerstvý vzduch dodají ručníkům přírodní vůni. Pokud totiž složíte a uložíte vlhké ručníky do skříně, může se na nich vytvořit nepříjemně páchnoucí plíseň, která se obtížně odstraňuje.

 

Pokud používáte bubnovou sušičku, zvolte nízkou až střední teplotu sušení a před vložením ručníky dobře protřepejte. Pokud chcete, aby byly ručníky měkké, můžete použít kuličky do sušičky, které koupíte v každé drogerii. Jejich použitím můžete zkrátit dobu sušení až o 25 %.

 

Mějte také na paměti, že vůně, kterou dodají ručníkem Puella parfémy na praní, nevyprchá ani po použití sušičky.

 

Kromě toho nezapomínejte ručníky pověsit na věšák nebo držák v koupelně po každém jejich použití. Pokud je to možné, nechte osušky po sprchování či koupeli uschnout rozprostřené nebo složené jen na polovinu na radiátoru nebo na sušáku. Nikdy nenechávejte ručníky nebo osušky v koupelně pohozené. Zůstanou tak vlhké, což podporuje také množení různých bakterií a plísní, které následně mohou dráždit pokožku.

 

Nezapomeňte také pravidelně větrat samotnou koupelnu. Ve vlhkém prostředí ručníky rychle ztrácejí svou vůni a získávají zatuchlý zápach.

 

Ručníky a kolíčky na šňůře

Žehlení 

Žehlení na jedné straně působí dezinfekčně, protože odstraňuje bakterie z prádla, na druhé straně však může některá vlákna nenávratně poškodit.  

 

Ručníky, osušky a utěrky z bavlny a vafloviny můžete klidně žehlit, ale vyhněte se žehlení froté ručníků, protože by došlo ke zploštění a polámaní jejich vláken. Tím by se také snížila savost materiálu.

 

Vůně i ve skříni

Ručníky ukládejte na suchém a větraném místě, abyste zabránili vzniku plísní a nežádoucích pachů. Chcete-li, aby vaše ručníky stále voněly, můžete si do skříně nebo komody pověsit některou z voňavých visaček Puella, které jsou navrženy tak, aby se vůně z nich uvolňovala co nejdéle. Tím zajistíte, že vaše ručníky budou naplněny vůní ještě dlouho po vyprání.

 

V tomto článku jsme vám ukázali, co vše je třeba udělat pro udržení svěží a dlouhotrvající vůně ručníků. Zjistili jste, že je to souhra několika faktorů: výběr a správné dávkování vhodného pracího prostředku, správné sušení, skladování, čištění pračky a větrání koupelny. Volbou kvalitního parfému na praní Puella obohatíte nejen ručníky, ale také vaši domácnost o krásnou a luxusní vůni.

Zpět do obchodu